Alpina Sherpa SUPERCLASS 1.2L VVT 12V

Cena bez DPH: 26 790 EUR
Cena s DPH: 32 416 EUR

Rozhodujete se mezi sněžným skútrem nebo Sherpou? Řekl vám někdo, že si za méně peněz můžete koupit lepší skútr? Prohlásil někdo, že stejnou práci jako Sherpa vykoná jiný skútr? Nenechte se napálit. Zkontrolujte si technické údaje Sherpy než uvěříte báchorkám. Zvažte položky jako Přepravní kapacita, Síla v zápřahu, Spotřeba paliva, Emise, Životnost, Provozní a servisní náklady. O těchto údajích vám raději nikdo z konkurence nepoví, protože se nemohou rovnat. Porovnávali byste tenisky s pohorami?

Kompletní nabídka ke stažení

Společnosti Alpina Snowmobiles je italský výrobce, který před 23 lety přinesl revoluci do světa sněžné techniky. Alpina Superclass je dvoupásové sněžné vozidlo, které překlenuje rozdíl mezi sněžnými skútry a rolbami. Nová Alpina Superclass je připravena vyrovnat se s nejnáročnějšími úkoly sněžného světa.

Nový motor o obsahu 1,2l a výkonu 85 HP je unikátní díky technologii přenesené z automobilového průmyslu a jako jediný sněžný skútr splňuje emisní limity Euro 6. Žádný jiný sněžný skútr se takové úrovni ani zdaleka neblíží. Elektrický předehřev zkracuje dobu ohřevu motoru a systém VVT (variabilní časování vačky) dodává plynulý výkon již při nízkých otáčkách. Diagnostika motoru je možná i pomocí běžných OBD nástrojů. Tichou sílu oceníte při tahání těžkého nákladu i při úpravě běžeckých tratí. A až budete s prací hotoví, otočte plynem a silný obr se najednou stane divokou bestií.

Rozhodujete se mezi sněžným skútrem nebo Alpinou? Řekl vám někdo, že si za méně peněz můžete koupit lepší skútr? Prohlásil někdo, že stejnou práci jako Alpina vykoná jiný skútr? Nenechte se napálit. Zkontrolujte si technické údaje Alpiny Superclass než uvěříte báchorkám. Zvažte položky jako Přepravní kapacita, Síla v zápřahu, Spotřeba paliva, Emise, Životnost, Provozní a servisní náklady. O těchto údajích vám raději nikdo z konkurence nepoví, protože se nemohou rovnat. Porovnávali byste tenisky s pohorami?

Motor

Výkonný motor, masivní převodovka, spolehlivý variátor, přídavný ventilátor chlazení, robustní podvozek, to jsou atributy, které budete jen těžko porovnávat se standardním sněžným skútrem. Jsou lidé, kteří chválí design tohoto modrého obra a říkají, že je to pěkný skútr. Ale tak jako vzhled je jen otázkou osobního vkusu, výkonnost a síla jsou neoddiskutovatelnou skutečností.

Podvozek

Dvoupásové skútry vyráběné do 80. let byly výbornými pracanty. Inženýři společnosti Alpina Snowmobiles provedli několik radikálních změn a vyvinuli myšlenku dvoupásového pracovního stroje k dokonalosti. Dvoupás dnešního Superclassu měří nepřekonatelných 500x3968x2 mm, což představuje šíři jeden metr. Pásy umožňují stroji plout v prašanu jako loď a udržet stabilitu, která u jiných skútrů chybí. Revoluční podvozek ATSS-3 zajišťuje trakci a stabilitu za všech sněhových podmínek. Novinkou systému je odpružení se zdvihem 145 mm. Dvojice lyží využívá ideálního rozložení těžiště stroje a zatáčení v ničem nepřipomíná neohrabanost jiných dvoupásových předchůdců. Nejlepším argumentem může pro vás být zkušební jízda, to překoná jakákoli slova.

Komfort a funkčnost k nezaplacení

Sherpa s novým motorem je velmi tichý a přídavné ventilátory lze dokonce přepnout do „tichého režimu“. To ocení lidé a zvířata ve vašem okolí, ale i řidič. Měkké vyhřívané sedlo je pohodlné pro trpaslíka i obra, protože je vždy dostatek místa pro nohy. Přehledná palubní deska pak zajišťuje přehled a jednoduché ovládání je nadosah od vyhřívaných rukojetí. Aerodynamika spolu s vysokým plexi a rozvodem teplého vzduchu zajistí pohodlí řidiče i v nejchladnějších podmínkách. Sherpa reaguje na drobné pohyby řidítek a díky stabilitě stroje nemusíte za jízdy předvádět gymnastické vyvažovací cviky jako na jiných skútrech. Funkčnost je podpořena i zdvojenými světlomety, které poskytují 240 W výkonu prostřednictvím 4 halogenových žárovek, kdy se z noci najednou stane den. Všestrannost stroje podporuje i řada příslušenství. Přídavná trojice sedadel z obyčejného skútr učiní stroj na přepravu 5 osob, držák lyží uveze i deset párů, přímo na skútr lze namontovat rampu pro přepravu raněných a podobně.

  Motor

  Typ

  čtyřtaktní řadový čtyřválec DOHC s duálním VVT (proměnné časování vačky)

  Objem

  1200 cm3

  Počet ventilů

  12

  Palivo

  benzín, vícebodové vstřikování, elektronický plyn (DbW)

  Emisní kategorie

  EURO 6

  Zapalování

  Elektronické

  Chlazení

  kapalinové s čelním chladičem a dvojitým přídavným ventilátorem

  Startér

  Elektrický

  Spaliny

  Třícestný katalyzátor se zdvojenou lambda sondou a odděleným tlumičem. Vývod za strojem.

  Maximální výkon

  82 Hp

  Max. t. moment

  115 Nm

  Spojka

  Variátor – trojhmotový motorový a rolničkový s variabilním stoupáním a plynulým nástupem při rozjezdu

  Převodovka

  Alpina power plus s tlakovým mazáním a přímým převodem (bez řetězu)

  Rychlosti

  2 rychlosti vpřed, zpátečka, neutrál

  Pásy

  Profil

  pro vysoký záběr

  Počet

  2

  Rozměry

  3968x500x20 mm výška zubu 32 mm

  Podvozek

  samovyrovnávací systém ATSS-3, zdvih 195 mm

  Lyže

  Plastové extra široké HD PE skluznice, karbidové ostruhy

  Tlumiče

  Nezávislé zavěšení na A-ramenech, zdvih 240 mm

  Řidítka

  stavitelná ocelová řídítka

  Brzda

  Kotoučová 266 mm, hydraulická samosstavitelná, oddělené třmeny provozní a mechanické parkovací brzdy

  Alternátor

  12 V  960 W

  Akumulátor

  50 Amp/h

  Světla

  Duální světlomety se 4 halogenovými žárovkami (H11) 55W a 2 parkovací LED

  zadní svítilna

  LED

  Rozměry:

  délka: 3155 mm, šířka: 1385 mm, nákladová platforma: 1188*380

  Suchá váha

  550 kg

  Palivová nádrž

  45 l

Parametry

Máte nějaký dotaz?

We will contact you within one business day.

© Copyright 2015-2021 potok.cz