Auto od 15 let neboli mopedauto se dá opravdu řídit již od patnácti let, přičemž stačí řidičák na malou motorku (A1).

Tyto vozy jsou oficiálně zařazeny do kategorie lehkých motorových čtyřkolek s nejvyšším výkonem maximálně 6 kW, rychlostí omezenou na 45 km/h a jejichž pohotovostní hmotnost nesmí překročit 425 kg.

Základem konstrukce Ligieru i Microcaru je silný duralový rám kolem kabiny. Samozřejmostí jsou bezpečnostní pásy a auto lze vybavit také airbagem řidiče. Rodiče se o své teenagery tudíž nemusí bát tolik, jako kdyby jezdili na motorce.

Výbava může být doplněna také o klimatizaci, parkovací asistent i s kamerou nebo multimediální systém s výkonnou audio soustavou. Budoucí majitelé si navíc mohou pohrát s designem auta, barvou karoserie a střechy nebo polepy.

Malý čtyřtaktní naftový motor Lombardini se i ve městě reálně spokojí se 2,5 litry paliva na 100 kilometrů.

Výhodou je, že mladý řidič pochytí řidičské základy, které se mu rozhodně budou hodit po dosažení plnoletosti. S privilegiem řízení mopedauta se také bude učit samostatnosti a zodpovědnosti, a získanou nezávislost ocení právě i rodiče. Nemusí alespoň dítěti dělat taxíka…

Microcar je francouzský výrobce mopedaut. Společnost v roce 1980 založil Fritz Claud, úspěšný obchodník.
Firma na začátku vyráběla motorové pily, následně skůtry a malé automobily. V roce 1984 se stala divizí skupiny Beneteau (výrobce jachet). Produkce se přesunula do nové továrny postavené v září 2000.

V září 2008, automobilku Microcar získala společnost Ligier v dohodě podporované italskou INVESTIMENTI Partners. Sloučením se vytvořil druhý největší evropský výrobce mopedaut a největší výrobce čtyřkolek, neboli “sans Permis” (výjimka z licence) motorových vozidel.
Značky Microcar a Ligier jsou vedené jako oddělené továrny s odděleným výrobním zařízením. Firmu Microcar i Ligier vede CEO Phillipe Ligier, syn zakladatele firmy Guye Ligiera.

© Copyright 2015-2022 potok.cz